5.8.2021 petrspetla

Z nově oznámených Tamron objektivů mi spadla brada

Tamron dnes skrze Instagram oznámil dva nové objektivy a to druhou generaci vynikajícího 28-75mm f2.8 a nový 35-150mm f2-2.8.

Tamron 28-75mm f2.8 si zachová stejné kompaktní rozměry jako předchůdce, ale bude mít novou optickou konstrukci. V souhrnu bychom měli získat lepší kresbu, rychlejší automatické ostření a větší maximální poměr zvětšení. Sám první generaci vlastním a aktivně používám a jsem z ní nadšený. Líbí se mi její charakter, který by se dal připodobnit ke starým vintage objektivům, zároveň má ale detailní výstup bez kompromisů. Upřímně doufám, že druhá generace nepůjde sterilní cestou, i když mně je to upřímně jedno, jelikož bych první stejně zatím neprodával.

Za co bych ji ale pravděpodobně byl ochotný vyměnit je 35-150mm. Pokud by tento objektiv měl zajímavý charakter, mohl bych pustit i Sony FE 35mm f1.8, jelikož by mi Tamron nabídl stejnou světelnost. A když bych potřeboval širší ohniska, koupil bych si k tomu Tamron 17-28mm f2.8. Příznivé i je, že Tamron opouští ostření na opačnou stranu, které bylo velmi otravné a vyhovovalo pouze uživatelům Nikonu.

Oba objektivy vyjdou ještě letos a je to zvláštní, nikdy bych si o sobě nemyslel, že začnu preferovat práci se zoomy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.