4.11.2016 petrspetla

Vzdělávání

Každé ráno se vzbudím a čtu si přes čtečku Feedly články ze zájmových webů. Občas k tomu přidám i nějakou knihu pro osobní rozvoj. Vzdělávání je důležité. Krom sledování technických novinek si cením hlavně sdílení zkušeností od ostřílených filmařů.

Jako nejlepší, ale placené zdroje doporučuji:

  1. CineSummit – doživotní přístup ke všem částem za 147 dolarů
  2. Masterclass – jeden kurz za 90 dolarů
  3. Hurlbut Visuals – 949 dolarů za HD download kurzů Experience Lighting Masterclass & Illumination Cinematography Workshop Bundle

Nikde jinde žádné takové informace nezískáte a nejde o žádnou velkou investici. Nevýhodou je, že dotyčným lektorům nemůžete položit žádnou otázku jako v případě reálného workshopu, ale to je za výše uvedené ceny pochopitelné. Další věcí je jazyková bariéra. Když neumíte anglicky, k většině hodnotných informací z oblasti filmu se prostě nedostanete.

YouTube

Na YouTube leží zdarma spousta kvalitního obsahu. K tomu co nejraději sleduji patří filmová analýza ve stylu Every frame a painting, který dokonce najdete přeložený na VideaCesky.cz. Zajímavá videa najdete také na kanálech CinefixNerdwriter a Cinematography database. Existují i další, jako DSLRguide, ale ty berte raději s nadhledem. Vždy si ověřujte, kdo za projektem stojí a jaké má reference. Nemá smysl učit se od někoho, kdo nemá v rámci svého oboru žádné zkušenosti a výsledky jeho práce nepůsobí seriózně.

Zájmové weby

Seznam zájmových webů, které sleduji, jsem popsal v předchozím článku “Kde čerpat informace?“. I pro ně platí výše zmíněné upozornění. Neberte od nich informace jako dogma. Ověřujte, prověřujte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.