12.5.2019 petrspetla

Touch Portal – skvělá pomůcka pro střihače

Střihač má trochu nevděčnou práci. Je sice neustále v teple, ale nikam se nepodívá. Teda aspoň u nás v tuzemsku není zvykem, aby dohlížel na produkci filmu. Sám jsem se za ty roky naučil stříhat rychle, ale to neznamená, že bych měl více času. Naopak těch zakázek stříhám více a snažím se přicházet na to, jak být nejenom efektivní, ale jak se vyhnout problému s karpály.

Před několika lety jsme si do produkce koupili Shuttle Pro V2 jako náhradu za klávesnici. Má patnáct programovatelných tlačítek, na která si můžete dát nejen klávesové zkratky, ale i makra. Uprostřed má jog a shuttle pro rychlé a pohodlné posouvání po timeline. Po dvou letech začal sám od sebe scrollovat doprava, jak kdyby byl zaseknutý jog. Musel jsem ho rozebrat, vyčistit a funguje. Koupíte ho v Syntexu za 2408Kč včetně DPH.

K tomu jsem si pořídil klávesnici a myš podporující makra. Podložku mám od MSI. Myš po ní příjemně klouže. Stejně mi to ale nestačilo a poměrně nedávno jsem narazil na Elgato Stream Deck, který původně sloužil pro streamování, ale díky přidaným funkcím ho můžete využít pro jakýkoliv program. Podporuje skriptování, má patnáct OLED tlačítek a umožňuje “nekonečné” množství složek.

Čtyři tisíce korun mi ale přišla jako zbytečná investice a našel jsem alternativu Touch Portal, která udělá to samé z vašeho mobilního telefonu nebo tabletu. Podporuje iOS i Android. Plná aplikace stojí 250Kč. Program si nainstalujete do tabletu i do PC. Vyplníte správnou IP adresu a jste připojení. Odezva je okamžitá. Počet řádků i sloupců je jen na vás. Když to srovnám se Stream Deck, za čtyři tisíce se dá koupit slušný tablet, který můžete používat i na náhled scénáře apod. Výběr je ale samozřejmě na vás. Já měl doma slušný nevyužitý tablet.

Co používáte vy?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.