28.1.2020 petrspetla

Syntex – tipy na nákup

Syntex patří k nejstarším obchodům zaměřených na filmovou techniku v České republice. Jednatelem je Michal Jenča a mají moc hezký showroom v Praze. Díky Syntexu jsem se dostal k produktu Hollyland Mars 300 a nakupuji u nich běžně filmařské vybavení od Blackmagic Pocket 4K po příslušenství od Smallrigu.

Eshop Syntexu nedávno prošel redesignem. Je uživatelsky přívětivější, už konečně ukazuje i skladové zásoby a Syntex objednávky velmi rychle odesílá. Jedinou výtku bych měl k vyhledávači. Ten nabízí i nerelevantní položky.

Smallrig příslušenství

Syntex patří k několika málo dodavatelům produktů značky Smallrig. Nutno podotknout, že v České republice nabízí nejlepší ceny, které se velmi blíží cenám při nákupu rovnou od výrobce ze zahraničí. S tím rozdílem, že zde dostanete dvouletou záruku a zboží vám přijde prakticky ihned.

Na kameře používám například tyto části:

Klec pro Pocket 4K

Top handle

Side handle

Smallrig quickrelease Manfrotto

SSD mount

Shuttle Pro V2

Shuttle Pro V2 je výborný ovladač od Contour Design, který vám nahradí v postprodukci klávesnici. Používám ho už řadu let a je kompatibilní se všemi programy. Tlačítek má celkem třináct. Do devíti si můžete vložit samolepku s vlastním popiskem. Ke každému tlačítku můžete přiřadit stisk klávesy, klávesovou zkratku nebo makra. Uprostřed ovladače najdete ovládací jog tlačítko s otočným “shuttle”. To slouží pro rychlý přesun na časové ose v programu. Syntex ho prodává za 2 408Kč včetně DPH a za tu cenu ho vřele doporučuji, protože vám ušetří nejen čas, ale i karpální tunely.

Sennheiser G4

Pokud hledáte základní slušnou bezdrátovou sadu s klopovým mikrofonem, přijde mi Sennheiser G4 aktuálně jako nejlepší na trhu. Sám používám starší Sennheiser G3 a nikdy mě nezklamala kvůli zarušení nebo nepříznivému počasí. Set s klopovým mikrofonem ME2 stojí 15 270Kč včetně DPH.

Blackmagic Pocket 4K cinema camera

Pocket 4K jsem si koupil v létě minulého roku přímo v Syntexu. V té době na ní byla ještě dlouhá čekací lhůta, ale aktuálně jich má Syntex patnáct kusů skladem. Ke kameře dostanete profesionální program pro postprodukci Davinci Resolve. O tom, proč mi už nedává smysl natáčet na fotoaparáty jsem napsal článek níže.

Konec éry fotoaparátů

Pokud si nejste jistí koupí Pocket 4K kamery nebo nevíte, jak s ní pracovat, podívejte se na můj kurz.

Blackmagic Pocket 4K – kurz od A do Z

Kameru v Syntexu koupíte za 34 900Kč včetně DPH. Kdybyste chtěli Davinci Resolve bez kamery, pořídíte ho za 8 561Kč včetně DPH.

Pro Davinci Resolve nabízím i tři kurzy ve výhodném balení.

Davinci Resolve – 3v1

Koupit je ale můžete i jednotlivě. Od Blackmagic Design mám jako koncový uživatel několik certifikátů pro práci s programem.

O tom, proč mi Davinci Resolve přijde lepší než Premiere jsem mluvil ve videu níže.

Syrp motorizované slidery a cable cam

Syrp je velmi zajímavý a u nás přitom méně známý výrobce sliderů a cable cam. Cenou i kvalitou konkurují dražšímu výrobci Edelkrone. Základní setup slideru, hlavy a motoru pořídíte za 32 593Kč včetně DPH.

Cablecam Slingshot 3 sto metrový kit za 86 012Kč včetně DPH. Obojí unese fullframe bezzrcadlovu včetně těžšího širokáče. Pokud vám ceny přijdou vysoké, věřte, že konkurence je dražší.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.