27.1.2021 petrspetla

Sundal mě COVID

I když jsem měl na leden spoustu pracovních plánů, COVID mi řekl jasné ne a poslal mě na dvacet dní do postele. Průběh jsem měl velmi špatný a to se považuji za člověka s dobrou imunitou k čemuž musím připočítat, že mi ještě není ani 30 let. Nejprve jsem bojoval s horečkami přes 40 stupňů, které jsem měl i čtyřikrát denně. Na radu sestry, která mi měřila saturaci plic, jsem střídal Paralen a Ibalgin. Další dny se k tomu přidala zimnice až jsem dostal zápal plic. V tu dobu jsem měl saturaci hraniční a bál jsem se, že skončím na plicním ventilátoru. Po celou dobu jsem ani neměl chuť na jídlo a zhubl jsem 11kg. Žena mi zavčas zavolala sanitku. Cesta do ní byla z třetího patra velmi náročná, po schodech jsem šel jako velmi starý senior. V nemocnici, která je přeplněná tzn. pacienti tam umírají, plicní ventilátory jsou plné, mi udělali testy a dostal jsem infúzi Plasmalytu. Rentgen mi potvrdil oboustranný zápal plic, leč bohužel jsem nedostal předepsaná antibiotika a museli jsme o ně požádat jiného doktora, přičemž se mi stav během několika dní zhoršil a až s antibiotiky se začal zlepšovat.

Kdybych to měl shrnout, není to příjemná nemoc. Některé dny jsem si opravdu myslel, že zemřu, protože jsem na to byl chvíli sám. Žena si zlomila na několikrát kotník a ležela v nemocnici. Já měl každý den návštěvu pouze jednou denně (uvaření čaje, jídla, menší úklid) a měl jsem problém dostat se z postele. Všem za pomoc děkuji a moc si jí vážím.

Důvod proč tento článek píšu je prostý.

  1. Nepodceňujte COVID. I když nemáme schopnou vládu, vir existuje a může vás potrápit, případně i zabít. Během toho co jsem ležel jsem dostával zprávy, že se někteří necítí dobře ani po čtyřech měsících.
  2. Vysvětlení, proč jsem nic nevytvářel a nereagoval na emaily. Nešlo to.

Zajímavé je, že jsem nařízení dodržoval a nosil čistou roušku. Poučení pro mě i pro ostatní – kupte si respirátory. FFP2 se dají pořídit za 14Kč a máte větší jistotu, že se uchráníte. Aktuálně mám strach z toho, že bych vir mohl chytit znovu. Sice někteří odborníci tvrdí, že si člověk vybuduje imunitu, případně další průběh bude mírnější, ale riskovat to úplně nechci, zvlášť když straší další mutací.

Plíce nemám ještě úplně ok, ale pokusím se natočit ještě během tohoto týdne nějaká videa. Nechci aby mě YouTube penalizoval, když to tak rostlo a potřebuji se věnovat i patronům.

Na závěr vám přeji hlavně zdraví, nic důležitějšího v životě není.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.