2.11.2018 petrspetla

Šifra mistra Spiegela

Podkrkonoší je zvláštní kraj – plný pověstí, záhad a zapomenutých příběhů lidí, které musíme znovu objevit. Jeden takový se skrývá i v domě se dvěma hady ve štítě na trutnovském náměstí. Kdo byl jeho majitel? Viděl do budoucnosti? Co skrývají symboly v jeho hrobce?

Krátký dokument “Šifra mistra Spiegela” jsme vyrobili pro spolek Trutnov – město draka.

„Na filmu jsme spolupracovali se studiem Špetla Film. My jsme dali dohromady scénář, ale ukázalo se, že není na desetiminutový, ale spíše na celovečerní film. Studio nám scénář zredukovalo, aby se film vešel do desetiminutového formátu. Protože nám bylo líto nasbíraného materiálu, rozhodli jsme se vydat malou knížečku, která shrnuje naše bádání,“ Otto Štemberka.

Na dokument se přišlo podívat během dnů evropského dědictví 380 lidí. Promítali ho v galerii draka.

Dokument jsme natáčeli tři dny v Trutnově a jeden den v Liberci na Panasonic GH5 s Metabonex XL, Sigma 18-35mm, Canon L 100mm f2.8, Rode Smartlav+, Konova K5 a Moza Air. Ke svícení jsem použil světla Yognuo.

 

O vzniku filmu si můžete přečíst dva články: “„Draci“ natočili dokument o trutnovském lékárníkovi Šifra mistra Spiegela” a “Po premiéře filmu „draci“ pivem pokřtili Šifru mistra Spiegela”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.