Vítám vás na svém blogu. Živím se jako režisér a kameraman v produkci Špetla Film. Tu jsme založili spolu s mojí ženou během natáčení našeho celovečerního filmu Gravitation. Dokument promítali v šedesáti kinech, běžel v hlavním čase na Prima Zoom a získal dvě ceny na Mezinárodním festivale outdoorových filmů. Po skončení distribuce jsme se zaměřili na zakázkovou tvorbu. Krom širokého spektra žánrů děláme i marketingové plány. V rámci vlastní tvorby natáčíme pohádky a chystáme velké dokudrama. Vedle toho pořádám kurzy pro začínající video tvůrce a napsal jsem čtyři knihy (Svět v hledáčku, Filmařský underground, Video jako business a Video kuchařku). Vše prodávám na svém eshopu a píšu blog.

Nebojím se sdílet know how a už jsem se setkal s názorem, že si vychovávám konkurenci.

“Jedna věc je vědomost, druhá  ztvárnění. Ztvárnění vám nikdo nevnucuje, ani nebere a na svůj rukopis si musí přijít každý sám”.

Nemá smysl znovu vynalézat kolo a praxe bez teorie nemá smysl. Proto jsem sepsal a natočil jednoduše pochopitelné knihy a kurzy, které vás provedou vším, co natáčení skýtá. Vše navíc bez příplatku aktualizuji.

První český podcast o natáčení. Rozebírám v něm cokoliv, co mi přijde zajímavé – od technických novinek, tipů pro začínající filmaře, úvah po novinky ohledně eshopu a mojí produkce Špetla Film.

Podcast vychází pravidelně každý měsíc na blogu petrspetla.cz a můžete si ho zde i stáhnout. Najdete ho také na Spotify a iTunes.

Řekněte nám svůj příběh a my vymyslíme, jak ho povědět celému světu. Jsme rodinná video produkce – spolupráce s námi tak nikdy nebude sterilní a škrobená. Na klienta se umíme naladit a vplout do jeho oboru – ať už jste živnostník a tohle bude vaše první profi video nebo velká firma, která chce dát své reklamě novou šťávu.

Jestli něco vystihuje českou kinematografii, pak jsou to rozhodně pohádky. A právě jejích pomocí chceme seznámit děti i dospělé s pověstmi českých luhů a hájů. Každá naše pohádka se pojí k zajímavému místu a jeho mytologii. Přejeme si, aby dětem nejen zpříjemnila deštivé odpoledne, ale hlavně je vylákala na výlety po místech, která ještě neviděly.