12.2.2020 petrspetla

Rekapitulace mého působení na YouTube

Z pohledu tvůrce není nic hezčího, než tvořit videa pro koncového diváka. Můžete si dělat co chcete. Nezodpovídáte se žádnému zprostředkovateli. I proto jsem si před několika lety zkusil natáčet vlogy na mobilní telefon LG G4 a můj kanál Petr Špetla šel po pár videích slušně nahoru až přesáhl tři tisíce odběratelů. Po letech jsem si zkusil natočit i serióznější videa s know how na Panasonic GX80 až jsem došel k názoru, že mě tvorba na YouTube vlastně baví a chtěl bych se jí občasně věnovat.

Rozhodl jsem se tedy pokračovat s tvorbou na mém novém kanále Špetla Film. Celkem jsem natočil 1 273 minut videa (21 hodin) rozložených do 56 videí, které najdete v článku níže. Žánry byly různé od edukačních videí za stolem po recenze.

Výsledkem je tisíc odběratelů s nízkou dávkou interakce. Občas jsem se dostal k zajímavé spolupráci, ale výsledek na YouTube mě poškozoval.

Videa od tebe jsou super, prodávají, ale nechápu, jak tenhle YouTuber může mít víc komentářů a zhlédnutí.

Blog oproti tomu neustále roste. Aktuálně se blížím k sedmi tisícům návštěvníků s mírou opuštění pod 1%. To samé platí i pro eshop.

Když se na svoji práci podívám sebekriticky, je mi jasné, že není pro každého. Nedostatek času mě omezil většinou jen k mluvení od stolu a i když jsem se snažil předat hodnotné informace, často nedopadli na úrodnou půdu. Chvíli jsem zvažoval, jestli bych nenašel diváky v zahraničí tím, že bych se pustil do angličtiny a měl bych i větší motivaci do toho více investovat, ale nakonec jsem si řekl, že to není stejně moje proč.

Když bych si měl vybrat mezi tvorbou filmu a tvorbou na YouTube, jasně bych si zvolil film. A i z toho důvodu utínám většinu mých aktivit v online světě a dám si pauzu, která může být i finální. Co určitě bude pokračovat je blog. Držte mi palce.

Živá vysílání

 

Comment (1)

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.