26.1.2020 petrspetla

Redhead 900B – reportážní světlo

Redhead je značka obchodu Film-Technika pod kterou prodávají monitory a světla. Název mi přijde zvláštní, protože v překladu znamená “Zrzky”.

Malý český obchod ale nemá vlastní továrnu na produkty, tudíž se jedná o rehouse, ale nemusíte se bát nadstřelené ceny. Originální světlo Tolifo 900B stojí aktuálně na AliExpressu 379 dolarů, což značně převyšuje cenu na Film-Technice. Ze všech reportážních světel, které jsem měl možnost do deseti tisíc korun vyzkoušet, mi Redhead 900B přijde nejlepší. A to i ve srovnání s Fomei.

  1. V ceně dostanete brašnu, do které se vejde krom světla a příslušenství asi osm NP-F970 baterií. Světlo není velké, ale svítí dostatečně.
  2. Šasi má z hliníku. Panel působí profesionálně.
  3. Světlo nevydává žádný hluk a ani nebliká.
  4. Světlo není citlivé na stav baterií. Jinbei 60W mi většinu NP-F970 baterií nebere, ale Readhead zchroustne vše.
  5. Světlo je bi-color. Pro reportážní práci mi to přijde vhodnější, než mít jen denní barevnou teplotu a nasazovat gely.
  6. Ke světlu dostanete dvě neoriginální baterie, adaptér do sítě a bezdrátový ovladač.

Jediné co bych světlu mohu vytknout je fakt, že od určitého úhlu natočení světla na něj nemůžete nasadit klapky, protože se budou plést do otočného rámu. A výstup je také kvůli malým led žárovkám dost tvrdý. Nasazoval jsem proto na něj softbox od Yongnuo, i když se vešel jen tak tak.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.