10.1.2019 petrspetla

Recenze fotoknihy a foto obrazu od Saal Digital

Kvůli focení jsem začal řešit i možnosti tisku. Žena našla dvě slevové akce od Saal Digital pro nabrání nových zákazníků. Fotoknihu za 1 200Kč a foto obraz za 1 400Kč výměnou za zmínku na sociálních sítích. To mi přijde fér, člověk tak nemusí kupovat zajíce v pytli, i když jsem na Saal Digital slyšel jen pozitivní reference.

Saal Digital sídlí v Německu a odtamtud to posílají přes DHL. Web i aplikaci mají v češtině. Obojí je přehledné.

V aplikaci jsem zvolil možnost “foto knihu v minutě”, vybral si rozměr 28 x 19, vazbu imitace kůže s popisem bez vatování a čárového kódu a zvolil si papír. Zde jsem pravděpodobně udělal chybu, protože jsem si vybral “profesionální tisk – mat” místo lesklého nebo matného fotopapíru. Ale k tomu se dostanu až později.

Do aplikace jsem nahrál rodinné fotky. Rozhraní je intuitivní a jednoduché. Fotky můžete na stránku vkládat přímo z plochy a pak si je různě přehazovat a posouvat. Čím více stránek, tím větší cena. Ve výsledku jsem se po započítání slevového kódu dostal na 319Kč včetně dopravného. Fotokniha přišla za tři dny přes PPL.

Vazba je hezky zpracovaná. K tomu nemám asi co vytknout.

Tisk mi přijde horší a je to pravděpodobně zvoleným papírem. Bohužel aplikace o tomto papíru mluví jen v dobrém a na špatnou volbu mě nijak neupozornila “Jedná se o nenatíraný přírodní papír, který je přirozený na dotek. Ten vytváří obzvlášť matný barevný dojem. Je bez odrazů, nezanechává otisky prstů a má optimální podání barev”. Výsledek mi bohužel nepřijde dobrý, respektive nepřišel by mi, kdybych za to měl zaplatit těch 1 539Kč.

Foto obraz je na cestě. Výsledný verdikt dám vědět až přijde.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.