1.11.2018 petrspetla

Příliš mnoho možností

Podle psychologů příliš mnoho možností způsobuje deprese. Jako kdyby bylo svobodné rozhodnutí špatné. V našem oboru jsme těmi možnostmi přehlceni. Chcete začít natáčet? Musíte si koupit kameru nebo fotoaparát. Jenže na trhu jich je přes sto, tak jakou? Když už ji máte, jaké objektivy si koupíte? Co budete vlastně natáčet?

Spousta lidí přemýšlí zbytečně až moc. Lepší je na sobě makat a danou činnost prostě jen vykonávat. Často obdivuji fotografie od různých fotografů a říkám si, že tohle je opravdu umění. Včera mi žena řekla “Škoda, že takhle nefotíš” a jelikož mám rád výzvy, už jsem si vybral fotoaparát přímo na focení.

Párkrát do roka finalizujeme velké zakázky a během toho vždy přemýšlím nad tím, do čeho bych mohl investovat peníze. Chci nabízet lepší služby, než konkurence. Chci být efektivnější, než jsem teď. To souvisí s nákupem nového vybavení a většího drillu. Před dvěma týdny jsem napsal článek o stavbě nového PC.

Skládám si nové PC 1/2

Vysvětluji v něm, že mi stávající PC na střih většinou stačí. U celovečerních projektů mi sice padá projekt, ale bylo to způsobené pomalými disky. Myslel jsem si, že disk se 7200 otáčky bude stačit pro střih 150Mbit/s h264, ale nestačil. Spolu s impulsem od ženy a rozpočtem padesát tisíc, který jsem si stanovil jsem se rozhodl, že plán částečně změním.

  1. Koupím si nové SSD disky pro systém (480GB), data (1TB) a cache (480GB). Filmy budu stříhat na SSD. Krátká videa na HDD WD Black. To by problém mělo vyřešit.
  2. Chci fotit, takže si pořídím Canon 6D Mark 2. Do konce prosince mají všechny eshopy speciální akci. Za cenu 44 tisíc dostanete fotoaparát, jednu baterku navíc, SD kartu a dárek dle výběru. Možnosti jsou dvě. Bateriový grip v hodnotě šesti tisíc korun nebo stativ za šest a půl tisíc. Stativ by se hodil, grip jsem nikdy nepotřeboval, takže volba je jasná. A proč zrovna Canon 6D Mark 2? Už mám FF skla pro Canon EF, má skvělé barvy a drží si dynamický rozsah i při větším ISO.

Ve focení nejsem začátečník. Technicky mám fotografii zvládnutou, ale nikdy jsem do ní nedal to “umění”. Když se v tom budu rozvíjet, bude ze mě lepší kameraman i režisér. Canon 6D Mark 2 se navíc bude hodit i pro natáčení vlogů, making of a kurzů díky Dual Pixel AF a plně výklopnému displeji. Možná ho budeme používat i jako c kameru k našim dokumentárním filmům na detaily. A určitě nesmím zapomenout na promo fotografie. Z toho co jsem napsal se jeví jako ideální investice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.