2.8.2018 petrspetla

Přenášení věcí – batohy, brašny a kufry

Když jsem začínal, moc jsem nepřemýšlel nad tím, jak a v čem své vybavení přenášet. Měl jsem jen malinkou kameru Canon HV30, mikrofon, světlo a stativ. Většinou jsem to stejně jen hodil na zadní sedadlo do auta a jel na akci. V té době jsem si pořídil i první kufr, ale zjistil jsem, že to nebyl moc praktický nápad. Byl dost těžký na run & gun natáčení. Časem jsem si pořídil větší kamery od Sony FX1 po Canon XHA1 a k nim brašny. Do těch jsem dával vše krom stativu, který jsem nesl v ruce. Od té doby uplynulo hodně let, ve vybavení už mám slušnou sumu a z přenášení všeho pouze v brašně bych měl velký strach. Ne ani tak z důvodu poškození, k věcem se chovám slušně, ale z toho, že malé věci se v brašně jednoduše ztratí. Mít přehled o tom, kde co je, je základem pro to, aby vybavení zůstalo na svém místě a nemusel jsem řešit, že něco chybí.

Z toho důvodu jsem postupně začal nakupovat kufry. Jeden mám čistě na zvukařské vybavení, druhý na LED světla a baterky a v třetím mám gimbal. Fotoaparát s objektivy a tabletem nosím v batohu Flipside 400AW. Je to skvělý batoh, který mám už pět let. Hodil jsem s ním několikrát záda na ledu a díky vyztužení se vybavení nic nestalo. Jen jsem si málem vyrazil dech, což i svědčí o kvalitě. Přístup k věcem ze zadní strany je také fajn proti kapsářům.

Stativy a slider nosím v brašně, kterou jsem koupil ve Phototools za necelou tisícovku. Mám ji už rok a drží.

V Planeo Electro jsem pořídil i malou brašnu na b-kameru.

V minulosti jsem často využíval i kufr na kolečkách s RED Epic a skly. Skvělá je například řada Lowepro Pro Roller.

Tipy

  1. Pozor na falešné batohy. Vypadají stejně, ale jsou z jiného materiálu. Týká se to zejména šedých dovozců batohů Lowepro.
  2. Nekupujte největší batoh, na který narazíte. Mít možnost přenést celý byt je fajn, ale na tůru nic moc.

Video k článku

Začínám natáčet “vlogy”. Budou vycházet několikrát do měsíce. Nečekejte skvělou vizuální kvalitu. Jde mi o předávání informací a autentičnost.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.