7.5.2020 petrspetla

Panasonic S1H – recenze

Panasonic mi poslal na otestování Panasonic S1H spolu s objektivy 16-35mm f4, 24-70mm f2.8, 50mm f1.4, 70-200mm f2.8 a XLR adaptérem. Obchod Film-Technika mi k tomu poslal rekordér Atomos Ninja V, abych mohl využít možnosti externího nahrávání do 12 bitového ProRes Raw.

V obou případech se jednalo o dobrovolnou spolupráci za kterou jsem krom testování nic neslíbil. Když ale rozjíždím YouTube kanál, říkal jsem si, že by byla škoda toho nevyužít a natočil jsem půl hodinu dlouhou recenzi, kterou budu používat jako showcase pro případné další spolupráce. Na recenzi jsem dělal průběžně sedm dní a na fotoaparát jsem si během toho velmi rychle zvykl.

  1. Fotoaparáty Panasonic používám už od vydání Panasonic GH2.
  2. S1H má inteligentně rozmístěné ovládací prvky a dobře sedne do ruky.
  3. IBIS funguje skvěle a mohl jsem natáčet z ruky i na 200mm spolu se zapojenou optickou stabilizací. U své kamery mám problém udržet bez stabilizace i 85mm a musel jsem si kvůli tomu pořídit rig, který mě vyšel na třicet tisíc.
  4. Obraz v 5.9k rozlišení je příjemně detailní a dá se s ním pracovat i v postprodukci včetně náročnějších úprav pomocí HSL.
  5. Baterie vydrží i tři hodiny používání. Díky duálnímu slotu na SD karty se nemusím bát ztráty dat.
  6. OLED hledáček je detailní pro to, abych mohl ostřit manuálně bez zapojení funkcí jako peaking.
  7. Díky velkému HDMI konektoru připojím do fotoaparátu jednoduše externí monitor nebo rekordér. Panasonic k fotoaparátu dává zdarma i HDMI lock pro uzamknutí konektoru.
  8. Výklopný displej se hodí na natáčení sám sebe. AF se bez problémů při statické situaci chytá na oko a drží.

25. května Panasonic zdarma vydá nový FW, díky kterému můžete nahrávat do 12 bitového ProRes Raw. Díky tomu si i slušně obhajují cenu Panasonic S1H, která je aktuálně doporučená na 108 999Kč včetně DPH. Kdybych aktuálně nevlastnil žádné vybavení, dost bych i jako dokumentarista nad Panasonic S1H uvažoval.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.