22.12.2019 petrspetla

Na co se dívat – tipy na svátky

Konec roku se blíží a všichni snad budeme mít trochu času pro to nasbírat novou inspiraci do nového roku. Já už pár věcí zhlédl a níže přikládám má doporučení.

Zaklínač na Netflixu

Zaklínač je má srdcovka. Četl jsem knihy, viděl původní polský seriál, hrál hry a teď konečně vyšla očekávaná osmi hodinová série na Netflixu. Oproti Game of Thrones to není tak ukecané a naštěstí ani tak stupidní. Upřímně, nejraději bych osmou řadu Game of Thrones raději neviděl, ale to jsem odbočil.

Zaklínače jsem zhlédl na dva tahy. Jako fanoušek bych výtky měl, ale na první sérii mi to přijde skvělé. Henry Cavill se svojí role Geralta ujal dobře a jsem rád, že seriál není jen o něm. Příběh sleduje i další dvě známé postavy Yennefer a Ciri. Druhá série by mohla vyjít příští rok a předpokládám, že bude mít i mnohem větší rozpočet, jak už to tak u seriálů běžně bývá. Hodnocení v zahraničí je kladné, u nás se kritici samozřejmě ukájí na každé “chybě”. I tak má ale na CSFD hodnocení 83%. Pokud neumíte anglicky, můžete si zapnout české titulky nebo dabing. Geralta dabuje Jiří Dvořák, který namlouval i audio knihy Zaklínače.

O bojovou choreografii se postaral mimo jiné i Vladimír Furdík, který pracoval na seriálu Game of Thrones a je to vidět. Bojové scény s mečem jsou naprosto úchvatné.

Krom Netflixu ale doporučuji i polský fan film, který vyšel před dvěma týdny.

Endorphin Awards – finalisti

Endorphin Awards je mezinárodní festival sportovních filmů. Oceněné filmy mají nejen skvělý obsah, ale i zpracování, za které by se nemusel stydět ani celovečerní film.

Na co se budete dívat vy?

Comments (2)

  1. Karel

    Podle mne je vánocích nejlépe koukat se na talíř.
    Hezké vánoce přeji!

  2. petrspetla

    Děkuji. Přeji hezké svátky a vše nejlepší do nového roku 🙂 Koukání na talíř bylo fajn, ale budu to trávit ještě pár dní 😀

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.