25.1.2019 petrspetla

Megapixel – výkup bazarové techniky

Rozhodl jsem se pro novoroční čistku techniky, kterou už nepotřebuji. Panasonic GX80 jsem s adaptéry prodal pomocí Facebook bazaru, ale s objektivem Canon 24mm f2.8 jsem měl problém. Jednoho večera jsem pak narazil na možnost výkupu u společnosti Megapixel. Přiznávám, neměl jsem s ní dobrou zkušenost. Prodali mi objektiv, který nebyl řádně zkontrolován, i když jsem je upozornil na možnou chybu, ale lidský faktor je lidský faktor a i já dělám spoustu chyb. Nedávno jsem si přes jejich bazar koupil batoh Lowepro Flipside 400AW II. Psali, že nese známky použití, ale krom jedné oděrky vypadá jako nový.

Zkusil jsem tedy u nich prodat objektiv. Vyplnil jsem jeho název, určil stav produktu a záruku. Ukázalo mi to výkupní cenu 8 230Kč a myslím si, že za takovou cenu bych ho prodával ještě hodně dlouho. Přiložil jsem k tomu i filtr Sigma WR Protector s tím, že mi napsali:

“Dobrý den pane Špetlo,
u filtru Sigma Vám můžeme nabídnout výkupní cenu 300 Kč za podmínky, že je v bezchybném stavu a v kompletním balení. Jinak bohužel filtry nevykupujeme.
Budeme Vaší zásilku očekávat.

S pozdravem a přáním pěkného dne”

Nový stal sice tisíc korun, ale nevím co bych s ním dělal.

Oskenoval jsem jim ještě občanku, vše zabalil a poslal přes EMS, aby to měli do druhého dne.

Částku mi druhý den, kdy jim to přišlo, připsali na Megapixel konto.

Megapixel konto je už dle názvu interní měna. Když s ní nakoupím něco v jejich eshopu, dostanu 5% navíc, což by dělalo 8 957Kč nebo si peníze mohu poslat na účet. Čekací doba na odeslání je deset dní. Nevýhodou interní měny je to, že když si s ní něco chcete koupit, musíte si vyzvednout zboží osobně na prodejně, což bych rád, ale vzhledem k tomu že bydlím v Trutnově to mám dost z ruky. Proto jsem si peníze nechal poslat na účet a zboží nakoupím jinde.

Závěr

Výkup zboží je zajímavá služba. Pokud se vám něco nedaří prodat, zkuste ji. Třeba budete příjemně překvapeni jako já. Co vím, tak má smysl prodávat spíše zboží se zárukou. Cena za výkup se pak značně liší.


Posledních šest dní máte šanci koupit si kurz Davinci Resolve v předprodeji za velmi výhodnou cenu.

Davinci Resolve – DCP, Fairlight a Fusion

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.