1.2.2018 petrspetla

Liliput A7s a Manfrotto 492 LCD

V pondělí jsem si objednal u Film-Technika nový 7″ monitor Liliput A7s včetně baterie, nabíječky a základního příslušenství. V úterý mi přišel a kdybych ho měl stručně zhodnotit, mile mě překvapil. Monitor je lehký. Silikonový kryt vypadá dobře a hezky lícuje. Displej má slušný jas a v balení najdete sluneční clonu, kterou můžete použít při natáčení za slunného dne. Barevné podání displeje mi přijde neutrální. Dá se říct, že stejné, jako u displeje a hledáčku Panasonic GH5. V rámci produkce se pro mě tak nic nemění a můžu se podle něj spolehlivě orientovat. Liliput A7s má rozlišení 1920 x 1200, ale zvládne pojmout i signál ve 4K.

V porovnání s FeelWorld FW760, který jsem si pořídil před rokem, je mnohem lepší. Ať už co se týče barev nebo intuitivního ovládání.

Krom produkce budu Liliput A7s využívat i v postprodukci se zapnutou funkcí false colors. Za 5 490 Kč včetně DPH to byla skvělá koupě. Pokud budete potřebovat více baterií, doporučuji je objednat na Quito.cz. Newell NP-F970 (neoriginální Sony F970) tam prodávají nejlevněji v České republice.

Co ale dobré není je přiložený “hot shoe mount” (adaptér do sáněk fotoaparátu). Spodní část jde plně odšroubovat a špatně se s ní manipuluje. Už se mi i zasekla v sáňkách a měl jsem problém ji dostat ven. Při naklánění dochází k povolování kulové hlavy… Je to prostě znouzectnost na vyzkoušení, ale na reálnou práci to je nevhodné.

Objednal jsem si proto na doporučení kamaráda Manfrotto 492 LCD z Alza.cz. Stál sice 1 390 Kč včetně DPH, ale i zde bych mohl použít pořekadlo “Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci”. Jednoduše řečeno, stálo to za to. Manfrotto je oproti čínskému “kolegovi” o dost větší. Spodek drží pevně a nelze ho plně vyšroubovat (lze povolit pouze s pomocí šroubováku). Otočná část pro dotažení v sáňkách je větší a lépe se s ní manipuluje. Páčka pro povolení hlavy je možná o něco větší, než by musela být, ale hlavní je, že je funkční. Monitor se po dotažení ani nehne.

Pokud hledáte levný a kvalitní 7″ monitor, neváhejte. Liliput A7s je skvělá volba. Má sice menší zpoždění (asi 15ms), ale nejde o nic, co by mohlo zabránit profesionální práci. Pokud vám spadne na zem a nepřežije to, koupíte si nový, aniž byste kvůli tomu museli oplakat peněženku. V případě, že chcete do monitoru investovat více peněz, doporučuji se podívat na značku Small HD.

Najdete v e-shopech
od
,

Comments (2)

  1. Rad bych se zeptal, zda funguje tento monitor v kombinaci s nastavenim 4k/50fps(4k/60fps) nebo 4k/25fps 10bit na GH5? Rad bych zakoupil tento nebo obdobny monitor prave pro GH5. Dekuji.

  2. petrspetla

    Funguje s 50p i 25p ve 4K. GH5 mám a s GH5 ho používám. Monitor má Full HD rozlišení a pokud do něj pustíte vyšší, sám si ho přechroustá. Nevýhodou je 20ms zpoždění, ale mně to nevadí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.