Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci

Objednal jsem si slider a Rode Videomic Go z Amazonu. Dnes ráno mi kurýr dovezl balík. Uvítání nebylo milé. Místo pozdravu mě seřval za to, že nemám na zvonku jméno. Ukázal jsem mu velkou samolepku na schránce hned vedle. S nechutí se na mě podíval a odvětil “Vypadám snad jako detektiv?”

Ve výtahu jsem si všiml porušené pásky na krabici. Pro jistotu, kdyby něco chybělo, jsem si natočil video při rozbalování. Naštěstí vše bylo v pořádku.

Proč jsem si objednal zboží na Amazonu?

Libra padá a ještě nějakou dobu bude. Příčinou je Brexit, který paradoxně ještě ani nenastal. Jen pro srovnání, nejlevnější Rode Videomic Go spolu s deadcat (mrtvou kočkou) stojí u nás 2 870 Kč a karbonový slider 60cm včetně brašny 3 900 Kč. Za obojí jsem na Amazonu zaplatil 5 000Kč včetně poštovného. Ušetřil jsem 1 770 Kč. To je při takhle nízké investici velká úspora. Jakmile skončí intervence měny ČNB, bude to ještě lepší.

Všechny tři věci jsem objednával 16. října. Kdybych si nepřiplatil za rychlé dodání, které trvalo pět dní, ušetřil bych ještě 100 Kč.

Pokud si chcete něco z Amazonu objednat, použijte britskou variantu amazon.co.uk.  Nebudete tak muset platit clo a DPH (člen EU). Před objednávkou se zaregistrujete a vyplníte číslo vaší kreditní karty. Amazon si strhne potom peníze sám.

Rode VideoMic GO

Miniaturní a lehký mikrofon (73g) pro menší videokamery a fotoaparáty s dobrým předzesilovačem. Pokud vlastníte DSLR, typicky Canon nebo Nikon, sáhněte raději po dražší variantě Rode Videomic Pro. Ten má přepínač na +20dB. Díky tomu nebudete muset zvyšovat hlasitost ve fotoaparátu/kameře a výstup nebude šumět.

rode-go

 

 

 

 

 

Karbonový slider Neewer 60cm

Mám rád rychlou a efektivní práci. Z toho důvodu jsem zvolil slider s délkou 60cm, který bez problému můžu používat na jednom stativu. Překvapilo mě kvalitní zpracování. Tyče jsou z karbonu, vše ostatní, krom plastových jezdců, pravděpodobně z hliníku. Známý citát “Nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci” v tomto případě neplatí.

carbon-slider

 

 

 

 

 

Nakupování na Amazonu doporučuji všem. Dají se tam sehnat neoriginální baterie za rozumnou cenu. Některé mají i dvojnásobnou kapacitu a to považuji za hlavní důvod jejich koupě.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.