21.11.2019 petrspetla

Improvizační zábavná fantasy show – Strangers and Dragons

Strangers and Dragons jsem už na blogu zmiňoval v rámci passion projektů. Je to skupina, která hraje hry na hrdiny pomocí fantazie, pravidel a kostek. Nepotřebují k tomu počítač ani mobilní telefon. Připodobnil bych to k velmi levné deskovce, která vás ale moc nesvazuje.

Proč hrát hry na hrdiny?

  1. Je to osvěžující vánek do běžného života. Proč se nestát na chvíli trpasličím válečníkem nebo lidským mágem?
  2. Člověk se naučí pracovat s fantazií a rozvine si logické myšlení. Hráči občas musí vyřešit šifru, hádanku a nebo jen přijít na nejlepší řešení daného problému.
  3. Je to vh0dné pro zlepšení komunikace a improvizačních schopností.
  4. JE TO ZÁBAVA.

Strangers and Dragons je skupina lidí, kterou spojuje láska k fantasy. Cílem projektu je přiblížit mainstreamu, co jsou hry na hrdiny zač. A jelikož mám rád fantasy, přidal jsem se k nim.

Aktuálně jsme vydali první díl vánočního speciálu.

Nic předem není nachystané krom vypravěče (PJ), který hráče provází příběhem.

Jelikož nemáme stálé studio, rozhodli jsme se natáčet v bytě jedné z postav. Předchozí lokace sklepení byla super v létě, ale už ne v zimě, jelikož bychom se potýkali s vlhkem a mrazem. V bytě jsem si tedy vybral nejvhodnější část a do té jsme přesunuli rekvizity a stůl.

Zvuk jsem tentokrát nahrával na rekordér Zoom H5.

Vypravěč měl na sobě bezdrátovou sadu Sennheiser G3 s klopovým mikrofonem Rode Lavalier a na zbytek postav šla krátká puška Sennheiser MKE 600. I když jsem četl doporučení, že pušky nejsou vhodné pro natáčení v interiéru, nevěřte všemu co se píše na internetu. Pokud natáčíte v místnosti, která má špatnou akustiku, nepomůže vám žádný mikrofon. Tím ale nepopírám problém s interferenční trubicí u shotgunu, jen je rozdíl dělat výstup pro kino a výstup pro YouTube. A také to je o tom si vytrénovat ucho na zvuk z konkrétních mikrofonů a pak je používat na míru dle potřeby.

Kvalita zvuku mě příjemně překvapila. Uvidíme jak to bude znít příště, až budu nahrávat na Zoom F4 s lepšími předzesilovači a mikrofonem Audio Technica 4053b. Ten by měl být lepší, než MKE 600.

Obraz jsme natáčeli na cinema kameru Pocket 4K (celek se všemi hráči) a fotoaparát Sony A7RII (detaily). Svítil jsem jen pomocí jednoho led světla Redhead 900B a občas jsme si pomohli mlhostrojem. Celkem jsem si domů odnesl 600GB materiálu.

Do budoucna bych možná i zavěsil další kameru nad stůl, která by natáčela celé dění od hodu kostek po pohyb figurek na lokaci.

Jestli bude nějaké příště nebo ne se ale uvidí podle toho, jak nám vyjde Startovač.

Chtěli bychom pro natáčení stálé studio, abychom nemuseli neustále přenášet dvě plná auta věcí. Taky by to chtělo lepší kostýmy, zbraně, rekvizity, osvětlení (jen při svíčkách s jedním světlem pro imitaci měsíce), vlastní figurky, více mikrofonů, další kameru atd.

Držte nám palce a mrkněte se na první vánoční epizodu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.