17.9.2019 petrspetla

Eshop Film-Technika.com

S obchodem Film-Technika spolupracuji už tři roky. Ještě dnes si pamatuji, jak mi provozovatel Rashid Garipov předával světla před mým kurzem ve FotoŠkoda a hodili jsme spolu krátkou upřímnou řeč na téma natáčení. Co točíme, jak a za kolik. V ten moment jsme se domluvili na tom, že společně něco vymyslíme a tak vznikla recenze na slider Konova K5, který používám doteď.

S žádným jiným majitelem obchodu si o natáčení nepopovídám a to je hlavní výhoda Film-Techniky. Tím, že Rashid sám točí na velmi slušné úrovni přesně ví, co zákazníci potřebují. A i když nabízí zboží z Číny, je dobré nebo aspoň odpovídá ceně. Když prodával steadycamy Camtree Wonder 3 a Flycam Nano, sice se kvalitou zpracování a stabilizací nedali srovnat s Glidecam HD 2000, ale byly to mnohem lepší produkty, než které nabízeli ostatní prodejci.

Prodejci foto vybavení si řekli, že video je podobné, tak proč se mu vlastně nevěnovat.

Film-Technika se snaží zaměřovat na všechny cenové kategorie a nejede na jistotu. Například kdo v České republice prodává bezdrátový systém se dvěma vysílači a jedním přijímačem za cenu 6 390Kč?

Já bych si sice tento set nekoupil, jsem spokojen se Sennheiser G3, ale funguje.  Zajímavým faktem je, že si Film-Technika nechává vyrábět vlastní produkty pod značkou Redhead. Začali se 7″ monitorem RedHead 4K Pro Monitor Assist a teď nabízí i několik LED světel. Na Redhead 900B chystám recenzi.

Pár argumentů, proč nakupovat v českém obchodě:

  1. Standardní záruka v zahraničí je pouze jeden rok. V České republice to jsou dva roky.
  2. Peníze zůstávají v České republice. Provozovatel eshopu i jeho zaměstnanci je pak zde i utratí.
  3. Se zvětšujícím trhem vzroste i kvalita služeb. Film-Technika je toho příkladem. Kolik českých obchodů natáčí vzdělávací videa o natáčení a recenze? Zrychlenou záruku (například Film-Technika pro Gudsen)?
  4. S malým obchodem se dá jednat při větším odběru o ceně. S nadnárodním kolosem jakým je Amazon ne.
  5. Český obchod vám poradí s výběrem. Jednou věcí jsou papírové parametry a druhou reálná praxe. Dobrý prodejce si sám výrobek vyzkouší, než co ho začne prodávat.
  6. Kvalitní obchod vám vyřídí objednávku okamžitě. A když něco nemá, objedná vám to.

Obecně si myslím, že Film-Technika na to jde dobrým směrem a jednou z nich bude velký obchod s prodejnou někde na Václavském náměstí.

Zároveň ale nebudu klopit oči a říkat, že jsou jediní na trhu. Videoking se mnou taky komunikoval rozumně a rychle. Oehling také, ale ten není zaměřen na video. Syntex mám taky rád, ale je úzce zaměřen na rentaly a velké filmové produkce. Pro běžného uživatele je jejich eshop trochu utrpením (nepíšou skladové zásoby, na verdikt si počkáte a některé podstránky produktů ani nefungují).

Co říct závěrem. Se službami Film-Techniky jsem jako zákazník spokojen. Jako spolupracující tvůrce mi zase vychází vstříc. Zkuste je taky a uvidíte.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.