28.1.2020 petrspetla

Filmtechnika – tipy na nákup

S obchodem Film-Technika spolupracuji už pár let a proto s nimi začnu i v rámci nového seriálu “Tipy na nákup”.

Miniaturní RGB světlo od Sunwayfoto

Světlo je stejně veliké a těžké jako standardní mobilní telefon. Skládá se z RGB LED, které krom 2600 – 6000K umí svítit i efekty od svíčky po policejní sirénu. Světlo se dá v nouzi použít i jako powerbanka a napájí se pomocí USB-C. Vytkl bych mu dvě věci. Při několika hodnotách jasu píská, takže musíte najít %, kdy nevydává žádný hluk. A druhou je, že efekty není možné upravit jako to lze třeba u Aputure MC . Cena 2 890Kč včetně DPH je ale příznivá a používám ho neustále. V rámci YouTube videí třeba jako obrysák.

Monitor FeelWorld FW279

Monitor Feelworld FW279 bych si dovolil označit za krále jasu. S jasem 2 200 nits můžete natáčet na přímém slunci bez nutnosti používat sluneční clonu. Obraz nemá žádné zpoždění a je obrazově věrný. Ke kameře nebo fotoaparátu ho připojíte pomocí HDMI, ale na Film-Technice koupíte i jeho verzi s SDI, která je o tisíc korun dražší. HDMI verze stojí 7 990Kč včetně DPH. K tomu si můžete dokoupit klec od Smallrigu.

Oproti dražším monitorům neumí zobrazit LUT (to už dnes suplují některé fotoaparáty a kamery) a není možné ho napájet z vmount.

Gimbal Moza Air 2

FilmTechnika je oficiálním distributorem produktů značky Gudsen pro Českou republiku. Díky tomu vám v případě reklamace výrobek opraví/vymění ve zkrácené lhůtě. Zároveň jako jediní v České republice prodávají gimbal Moza Air ve verzi 2, která má upravené napájení pro větší zátěž (například při odběru pro Pocket 4K). Ke gimbalu dostanete i bezdrátový follow focus iFocus, ale počítejte s tím, že funguje jen se cine objektivy, které mají plynulou dráhu ostření. Gimbal koupíte za 15 990Kč včetně DPH a doporučil bych ho tvůrcům, kteří natáčí na Pocket 4K. Předem ale upozorňuji, že není bezchybný. Po několika měsících se mi rozpadl závit u quickrelease a musel jsem pro jeho dotažení použít šroub o velikosti M5. Někteří uživatelé také hlásí úmrtí baterií, ale mé zatím fungují bez problémů.

Konova slidery

Konova K5 slider používám už tři roky prakticky neustále a i když mi několikrát spadl se stativem na zem, funguje bez problémů. Pojezd je celkově velmi kvalitně zpracovaný a je možné ho rozebrat, vyčistit a utáhnout tření podle zátěže. Doporučuji se vyhnout modelům řady K2. Preferuji K5 a K7. Co se týče délky, vzal bych něco 80 až 100cm. Sám mám 60cm a občas mi to přijde krátké. Ke slideru si můžete dokoupit i motor, jen pozor na to, že je poměrně hlučný.

Konova slidery považuji jako základ. Pokud hledáte slider s motorizovanou hlavou, podívejte se na Edelkrone nebo Kessler.

Stativ Ledgo 2,8m

Pro má světla s bowens mount, která váží i několik kg používám stativy značky LEDGO. Mají nosnost 10kg, části jsou odpružené a po půl roce používání fungují stále stejně dobře. Za cenu 1 490Kč mu nemám co vytknout. Pokud potřebujete něco s větší nosností a lepší skladností, zvolte c-stand.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.