23.9.2019 petrspetla

Davinci Resolve – tutorial cz/sk

Když jsem před dvěma lety vytvořil první český online kurz pro program Davinci Resolve, netušil jsem, jaký zájem o něj bude. Během týdne si ho zakoupilo několik desítek zájemců. Není ale divu. Davinci Resolve roste na popularitě. Dříve to byl velmi drahý neintuitivní program určený pouze pro color grading videa. Dnes je cenově dostupný a můžete v něm dělat vše od střihu, gradingu, efektů, zvuku po export DCP. Navíc nabízí i verzi Free, která je zdarma a běžného střihače v ničem neomezuje.

Davinci Resolve – kurz gradingu

Po prvním kurzu, ve kterém jsem shrnul základy ovládání programu a hlavně Color grading přišel hlad po pracovních prostředích Fusion a Fairlight, které přišli posléze. Kurz jsem vydal minulé vánoce a bral jsem svoji edukační práci na tomto programu jako uzavřenou.

Davinci Resolve – DCP, Fairlight a Fusion

Jenže se mě více lidí začalo ptát, jestli bude i kurz střihu, ve kterém bych ukázal hotové projekty, vysvětlil základní teorii jako je střihová osa a dopodrobna vysvětlil prostředí Edit i Cut, které vyšlo ve verzi 16. Dnes jsem tedy vydal poslední kurz se zaměřením na střih.

Davinci Resolve – Teorie a praxe střihu

Celkově mé kurzy trvají necelých šest hodin a prodávám je v jednom výhodném balení.

Davinci Resolve – 3v1

Proč si zakoupit mé kurzy?

V rámci mých kurzů se nesnažím předat jen informace o tom, jak se ovládá program, ale snažím se předat i své zkušenosti a základní teorii, která se týká konkrétního oboru. V kurzu střihu ukazuji reálné projekty, ve kterých vysvětluji i koncepci jejich tvorby a marketingu. Jejich zakoupením mě podpoříte v další tvorbě kurzů a videí zdarma na YouTube.

Tutorial zdarma

,

Comments (4)

 1. Jiří

  čau
  Prosím Tě, mám na tebe dotaz.
  Chtěl jsem si vyzkoušet jak vypada Braw z Blackmagic Pocket 4K, stáhl jsem si nějaké záběry importoval do Davinchi 16.1.
  Chvíli to vypadalo Ok ale pak program spadne, vyzskoušel jsem více záběrů, ale pokaždé nastejno.
  Musím si teda stahnout nějaký kodek? Protože nevím ani v čem přehrat v PC Braw, popripade je treba neco udelat v Davicnhi?
  Program mam samorejme koupeny, PC vykonne
  Nenapadá tě kde je chyba? Chtel jsem si jen vyzkouset praci z Braw, jeste dodam ze co mi leze z GH5 je bez problemu.

 2. petrspetla

  Aktualizoval bych grafickou kartu a stáhl update pro blackmagic raw do PC ze stránek Blackmagicu. Jestli máš AMD grafiku, byl tam bug.

 3. Jiří

  Bohužel problém pořád stejný, Grafika je aktualizovaná, Davinnhi verze 16.1. + aktualizace Blackmagic RAW 1.5.2.
  Pro jistotu jsem stáhl záběry přímo od nich.

  Moje pc C Intel Core i7-8750H (2.2GHz, TB 4.1GHz, HyperThreading); 32GB RAM DDR4; 17.3″ Ultra HD displej (3840 x 2160 bodů); grafika NVIDIA GeForce GTX 1070 8GB GDDR5; disky 512GB SSD M.2 PCIe a 1TB HDD.

  Zaběr naimportuju, asi dvacet sekund vše ok a pak zamrzne.

  Nevím si s tím rady no, asi první takový problem s Davinchi.

  Jak by jsi postupoval dál ty?

  Díky za odpověď

 4. petrspetla

  Zkusil bych udělat downgrade Resolve na 16.0. Pokud by to stále padalo, zaměřil bych se na HW. Zkusil bych trial verzi Adobe Premiere a dalších programů a zkusil importovat a stříhat.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.