18.3.2020 petrspetla

Co dělat v karanténě?

Zatím se nacházíme na začátku celé pandemie a myslím si, že je lepší si na té negaci najít i něco pozitivního.

Všichni teď máme čas pro to se realizovat, případně dodělat resty z minulých let.

Návrhy

  1. Chcete natáčet filmy, ale nemáte scénáře? Začněte psát.
  2. Chystáte se na natáčení reklam, ale ještě jste nedostali příležitost? Postavte si domácí studio a začněte natáčet videa z vlastní iniciativy na produkty, které máte doma. Ve výsledku pak výrobce označujte na sociálních sítích.
  3. Zkuste si stop motion animaci. Sežeňte si pár balení lega a začněte. Na jednu vteřinu videa potřebujete aspoň 24 políček (fotek). Nepotřebujete k tomu ani kameru nebo fotoaparát. Vystačíte si s mobilním telefonem a menším světlem.
  4. Vzdělávejte se. Podle statistik, které vychází, bude práce méně a o tu, která zbude se bude “bojovat”. Techniku si může půjčit každý, ale znalosti ne. Na mém eshopu najdete spoustu ebooků a online kurzů (po dobu stavu nouze s až 60% slevou).
  5. Foťte. Aktuální situace se hodí na postapo. Případně se domluvte na vypůjčení prostor, kam byste se normálně kvůli vytížení nedostali. Dodržujte ale rozumné vzdálenosti, noste roušky a neshlukujte se.
  6. Marketing nemá smysl, pokud nepřijde krize. Jak se říká v době prosperity umí prodávat i debil. Pokud nemáte web, udělejte si ho. Doménu s hostingem koupíte například u Wedos a stejně tak si u nich můžete nainstalovat redakční systém WordPress jedním kliknutím. Šablonu si pak koupíte na Themeforest.
  7. Pokud máte co říct, začněte natáčet vlogy, edukační videa a vysílat online. Lidi jsou doma a sledovanost půjde nahoru. Šiřte hlavně pozitivního náladu.
  8. Dívejte se na filmy. Z pohledu režiséra v reálném čase, z pohledu různých řemeslníků frame po framu ve střihovém programu. Proč komponují jak komponují? Odkud jde světlo kam? Co má navodit konkrétní barevná paleta?
  9. Zeptejte se přátel, jestli nepotřebují pomoc s marketingem. Natáčejte videa, plánujte reklamy a sbírejte věci do portfolia a zkušenosti.

Pokud i tak nechcete nic dělat, zamyslete se nad tím, jestli nemůžete pomoct druhým. Šít roušky už brzy nebude potřeba, ale rozvážet nákupy nejvíce ohroženým je a bude fajn.

My s ženou doděláme práci na zahradě, dokud vycházení nezakážou úplně. Po večerech budu psát knihu, občas šáhnu na vlastní stolní hru a scénář, který bych mohl realizovat až odezní krize.

Štěstí přeje připraveným

Co budete dělat vy?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.