16.8.2018 petrspetla

Baterie značky TRX

Nedávno jsem si koupil jako b-kameru Panasonic GX80. Je to skvělý stroj pro záznam ve 4K s pěti osou stabilizací “do kapsy”, ale chyběli mi baterie. Z těch originálních jsem už “vyrostl”. Na trhu je spousta hráčů a neoriginální (bezproblémové) baterie pořídíte za zlomek ceny. V tomto případě originální DMW-BLE9E stojí kolem 1 500Kč. Moje oblíbená značka Patona nebyla nikde skladem. AVACOM jsem kupovat nechtěl. Po chvíli hledání jsem narazil na TRX.

První co mě zarazilo byla šíleně nízká cena. AVACOM stál 500Kč, TRX jen 250Kč. Objednal jsem na zkoušku dvě baterie plus nabíječku. Celkem jsem s DPD zaplatil 835Kč.

Balík mi přišel za dva dny. Nabíječka funguje skvěle a je možné ji použít i v autě. Nemá problém nabít ani originální baterku. Baterky jsou klasicky z Číny a krom přelepeného obalu na sobě nápis TRX ani nemají. 1400mAh je oproti originálu 800mAh spíš “marketingovým blábolem”.

Baterie jsem nabil a v kuse vydržela nahrávat 2h se zapnutým displejem ve 4K rozlišení. K podobné délce jsem se dostal i s originální baterií. Od té sice můžu očekávat vyšší životnost, ale za její cenu koupím šest neoriginálních baterií… a to je poměr, který originální baterii říká jasné ne.

Na TRX jsem nenašel žádné recenze, pouze pár zmínek o spokojených uživatelích baterií do notebooků. TRX dělá baterie snad do všeho. Je to Česká firma, která si nechává zboží vyrábět v Číně. Na trhu fungují od roku 2010. Po roce budu recenzi aktualizovat a dám vědět, jak baterie fungují. Prozatím doporučuji.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.