23.5.2020 petrspetla

7Artisans – nejlevnější manuální objektivy na trhu

Pokud hledáte velmi levné objektivy pro start vašeho focení nebo natáčení, už nemusíte. Objektivy od 7Artisans kombinují výhody starých skel, které jsem vlastnil pro bajonet m42 a moderní výroby, kdy se nemusíte prohrabovat odlišnými kusy jednoho konkrétního modelu, abyste našli ten nejlepší.

Když mi obchod Film-Technika nabídl k testu šest objektivů od této značky, nic jsem od toho nečekal. Nejlevnější objektiv stál 2 090Kč včetně DPH. Nejdražší 4 890Kč včetně DPH. V překladu, za jeden slušnější fotografický objektiv od značky Tamron nebo Sigma bych si mohl koupit celý set objektivů od 7Artisans.

Hned po vybalení mě zaujali svoji miniaturní velikostí a váhou. Zároveň musím pochválit i kvalitní zpracování, které je celé z kovu včetně krytky a plynulý chod ostřícího prstence. Více se ale dozvíte v samotné video recenzi.

Z mého pohledu nejde o zajímavé objektivy pouze pro začínající tvůrce, kteří nemají moc velký kapitál, ale i pro filmaře, kteří potřebují objektivy s charakterem pro vyprávění svých příběhů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.