7.11.2016 petrspetla

3D ve filmu

3D je cirkus pro děti. To s filmem nemá nic společného!

Vím, že budu označen za filmového bezvěrce, ale mám rád filmy ve 3D. Neberu filmovou surovinu ve spojení s 2D jako božství a vše co se jí vyhýbá, jako špatné. 3D je výrazový prostředek, který může v divákovi prohloubit zážitek z díla, pokud je promyšlen a použit dobře.

Ještě donedávna bych považoval konverzi 2D filmu do 3D jako neodůvodněné dojení v rukách producentů. Říkal jsem si “logicky, konverze se nemůže vyrovnat promyšlenému snímání obrazu ve 3D”.

Doctor Strange mi ale změnil názor. Kreativci z VFX dostali volné ruce a hodně si ulétli.  Cestování doktora skrz dimenze a zrcadlové světy je dechberoucí. Jen škoda, že příběhově se řadí mezi další Marvelku – zábavné, ale trochu plytké.

Trailer si můžete stáhnout ve 3D na stránce TheDigitalTheater a přesvědčit se o tom aspoň z části sami. To, že nemáte televizi schopnou zobrazovat 3D nevadí, stačí když si k mobilu koupíte virtuální realitu. Ta nejlevnější vyjde na sto korun. Podmínkou pro dobrý zážitek je kvalitní telefon s vysokým rozlišením (minimálně Full HD). Kinu se to sice zatím nevyrovná, ale z pohledu finanční investice to je dobře. Kdo by si chtěl domů pořizovat DCP server s projektorem za miliony korun?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.