20.12.2016 petrspetla

Vánoce

Už jen čtyři dny a bude Štědrý den a pak s novým rokem přijde spousta změn. Stěhování a nové zaměření produkce. Chci se vrátit k reklamní tvorbě a začít dělat hrané věci. Třeba dojde i na webseriál. Sport mě sice baví, ale už mi nemá co dát a nerad bych upadl do stereotypu. Dlouho jsem si to nechtěl připustit, ale film Gravitation beru jako takové rozloučení s tímto žánrem a sportu se už budu věnovat jen okrajově. Třeba letošní Raw Workout kemp byl naprosto skvělou a unikátní záležitostí.

Odehrával se mimo civilizaci bez signálu v krásném údolí Bystřice. Krom sportování, přednášek a zdravé stravy šlo i o RPG hru, kdy si každý z týmu musel vybrat nějaké povolání a s tím získal i odpovídající schopnosti, které mohli pomoc jeho týmu nebo uškodit konkurenci. Natáčení sice bylo náročné, ale svým způsobem jsem si u toho odpočinul a hlavně načerpal spoustu užitečného infa a poznal nové lidi. A to já rád.

Tento rok jsem si také uvědomil, že je potřeba zjednodušit si trochu vybavení. Jak řekl v rozhovoru Martin Kacvinsky – hlavní je točit.

Nechci se honit za technickou dokonalostí. Divák stejně nepozná, jestli objektiv trochu maže kresbu v rozích nebo ne. Je sice fajn mít sadu pevných objektivů, ale říkám si k čemu, když by je nahradil zoom. Nejčastěji používám Sigma 24mm f1.4 a Canon 50mm f1.8 STM. Přemýšlím nad tím, že bych si pořídil Tamron 24-70mm f2.8. Světelnost je sice trochu odlišná, ale ve dne si stejně většinou přicloním a na noc se můžu opřít o svoji Sony A7s. Z univerzálních zoomů určených pro FF má nejlepší kresbu. K tomu musím připočíst ještě stabilizaci. Zatím nevím, jak se rozhodnu, ale budu to řešit v lednu. Každopádně rekordér Zoom H6 šel z domu. Měl jsem ho dva roky. Byl to výborný rekordér. Nahrál jsem na něj zvuky (ruchy + voiceovery) pro film Gravitation.

Když ale Tascam přišel s miniaturními rekordéry Tascam DR-10, nevahával jsem. Nemusím řešit kabel. Handku (reportážní mikrofon do ruky) zacvaknu rovnou do konektoru. Nemusím řešit kabel. Je miniaturní a navíc má duální nahrávání (druhá stopa je o -12dB níže).

V rámci seberealizace jsem také vydal třetí a poslední ebook Video jako business. V této knize se dozvíte jak začínali úspěšní tvůrci jako je Martin Kacvinský (KacoVideo), Karel Antonín (hudební skladatel), Jan Gryc (CZTutorials), Denisa Špetlová (střihačka a režisérka), Dominik Zítka (one man show) a Vít Kratochvíle (kameraman, spoluzakladatel Merge Studia). Krom toho se dozvíte i praktické rady z mé vlastní tvorby. Zjistíte, jaké si koupit vybavení, počítač, jak se nacenit, kde sehnat první zakázku, jak řešit dlužníky a další.

 

 

 

 

 

 

 

 

Věnoval jsem tomu dva měsíce času a krom nové knihy přichystal i nové lutky a Vintage look pack. Na vše jsem „uvalil“ velké slevy. 🙂

Další příspěvek napíšu až asi v lednu, takže vám všem přeji krásné Vánoce a šťastný nový rok!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Kontakt