1.2.2018 petrspetla

Liliput A7s a Manfrotto 492 LCD

V pondělí jsem si objednal u Film-Technika nový 7″ monitor Liliput A7s včetně baterie, nabíječky a základního příslušenství. V úterý mi přišel a kdybych ho měl stručně zhodnotit, mile mě překvapil. Monitor je lehký. Silikonový kryt vypadá dobře a hezky lícuje. Displej má slušný jas a v balení najdete sluneční clonu, kterou můžete použít při natáčení za slunného dne. Barevné podání displeje mi přijde neutrální. Dá se říct, že stejné, jako u displeje a hledáčku Panasonic GH5. V rámci produkce se pro mě tak nic nemění a můžu se podle něj spolehlivě orientovat. Liliput A7s má rozlišení 1920 x 1200, ale zvládne pojmout i signál ve 4K.

V porovnání s FeelWorld FW760, který jsem si pořídil před rokem, je mnohem lepší. Ať už co se týče barev nebo intuitivního ovládání.

Krom produkce budu Liliput A7s využívat i v postprodukci se zapnutou funkcí false colors. Za 5 490 Kč včetně DPH to byla skvělá koupě. Pokud budete potřebovat více baterií, doporučuji je objednat na Quito.cz. Newell NP-F970 (neoriginální Sony F970) tam prodávají nejlevněji v České republice.

Co ale dobré není je přiložený „hot shoe mount“ (adaptér do sáněk fotoaparátu). Spodní část jde plně odšroubovat a špatně se s ní manipuluje. Už se mi i zasekla v sáňkách a měl jsem problém ji dostat ven. Při naklánění dochází k povolování kulové hlavy… Je to prostě znouzectnost na vyzkoušení, ale na reálnou práci to je nevhodné.

Objednal jsem si proto na doporučení kamaráda Manfrotto 492 LCD z Alza.cz. Stál sice 1 390 Kč včetně DPH, ale i zde bych mohl použít pořekadlo „Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci“. Jednoduše řečeno, stálo to za to. Manfrotto je oproti čínskému „kolegovi“ o dost větší. Spodek drží pevně a nelze ho plně vyšroubovat (lze povolit pouze s pomocí šroubováku). Otočná část pro dotažení v sáňkách je větší a lépe se s ní manipuluje. Páčka pro povolení hlavy je možná o něco větší, než by musela být, ale hlavní je, že je funkční. Monitor se po dotažení ani nehne.

Pokud hledáte levný a kvalitní 7″ monitor, neváhejte. Liliput A7s je skvělá volba. Má sice menší zpoždění (asi 15ms), ale nejde o nic, co by mohlo zabránit profesionální práci. Pokud vám spadne na zem a nepřežije to, koupíte si nový, aniž byste kvůli tomu museli oplakat peněženku. V případě, že chcete do monitoru investovat více peněz, doporučuji se podívat na značku Small HD.

Najdete v e-shopech
od

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Kontakt

Filmařina pro mě snoubila vše, co jsem od života chtěl – kreativitu, cestování, jednoduše opak monotónní práce. Tvorba je mým hnacím motorem. Díky ní můžu upouštět fantazii a poznávám nové lidi. Nemám žádný vyhraněný žánr. Rád experimentuji. Krom produkce videí píšu i blog a provozuji eshop pro začínající filmaře. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat. Žádosti o spolupráci vyřizuje produkční. Kontakt na ní najdete na našem webu spetlafilm.com