6.2.2018 petrspetla

Kryptoměny padají = čas nakupovat

Kryptoměny s videem přímo nesouvisí, ale jejich těžba ovlivňuje dostupnost a cenu grafických karet. Důvod, proč jsem se o nich rozhodl napsat krátký článek je ten, že je vidím do budoucna jako skvělou investici.

Proč investovat do kryptoměn?

Je jen na vás, kolik chcete investovat. I když do toho vložíte jen tisíc korun, zhodnocení může být v řádu tisíců procent. Nikdy ale neinvestujte peníze, které můžete postrádat. Obchodování na burze je návyková droga a taky zkouška trpělivosti. Trh kolísá dolů a nahoru. Největší chybou pak je draze nakoupit a levně prodat z důvodu, kdy máte strach, že přijdete o své peníze. V tomto případě investice plánujte na několik let, protože může trvat, než se řádně zhodnotí. Pokud ale počkáte, můžou se z vás stát milionáři „lusknutím prstu“.

Kde koupit kryptoměny?

Postup může být pro některé lidi trochu složitý a tím i odrazující. Musíte se registrovat na několika webech s tím, že se nevyhnete doložení osobních dokladů včetně výpisu z banky. Čekací doba může být dlouhá a vše je v angličtině. Tohle vše se dá obejít, když kryptoměny koupíte přes české „eshopy“, ale nedoporučuji to, protože poplatky jsou neúnosné a investice pak ztrácí smysl.

  1. Zaregistrujte se na Coinbase. Přes mobil si vyfotíte občanský nebo řidičský průkaz z obou stran a pošlete jim ho na link, který dostanete přes SMS. Schválení nemusí projít napoprvé. Mě pustili až na desátý pokus.
  2. Po schválení si kupte na Coinbase kryptoměnu Litecoin, kterou si později směníte za jiné kryptoměny. Proč zrovna Litecoin? Za její nákup zaplatíte nejnižší poplatek.
  3. Registrujte se na burze HitBTC. Klikněte na Account, najděte si LTC Litecoin měnu a klikněte na deposit. Zkopírujte si zobrazenou „Wallet adress“.
  4. V Coinbase klikněte na Accounts a u LTC Wallet klikněte na Send. Vyplňte zkopírovanou adresu z HitBTC.
  5. Převod chvíli trvá. Po převodu v HitBTC klikněte na Account a Show zero balances. U LTC Litecoin klikněte u Transfer na šipku doprava.
  6. V HitBTC přejděte do Exchange a v Instruments si z BTC, ETH, USDT a ICO zvolte USDT. Najděte si v něm LTC a klikněte na ní. Napravo se vám objeví Buy a Sell LTC. Klikněte na Market u Sell LTC a prodejte všechnu svoji LTC měnu za USDT.
  7. V USDT si pak najděte vámi vybranou měnu a postup opakujte, akorát v tomto případě budete nakupovat přes BUY.
  8. Měnu si pak pošlete do peněženky. Například Gatehub nebo HW flashky Nano Ledger (bezpečnější).

U burzy HitBTC i peněženky GateHub doporučuji zapnout dvoufázovou verifikaci uživatele. Svůj účet propojíte s aplikací Google Authenticator v mobilu a při dotázání číselného kódu si ji otevřete.

Do jakých kryptoměn je dobré investovat?

XRP, LTC, BCN, BTCA, DCN, DOGE, TRX, XDN…. ale je to víceméně na vás. Doporučuji si před koupí nastudovat proč daná měna vznikla a jakou s ní mají tvůrci záměr.

Kolik jsem do toho investoval peněz?

Zatím mám v kryptoměnách přes třicet tisíc korun, ale do konce roku bych investici zvedl na dvě stě tisíc.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Kontakt

Filmařina pro mě snoubila vše, co jsem od života chtěl – kreativitu, cestování, jednoduše opak monotónní práce. Tvorba je mým hnacím motorem. Díky ní můžu upouštět fantazii a poznávám nové lidi. Nemám žádný vyhraněný žánr. Rád experimentuji. Krom produkce videí píšu i blog a provozuji eshop pro začínající filmaře. V případě jakéhokoliv dotazu mě neváhejte kontaktovat. Žádosti o spolupráci vyřizuje produkční. Kontakt na ní najdete na našem webu spetlafilm.com